صعود بوررو مولینای خارج از رنکینگ به صدر جدول رده بندی کشتی فرنگی جهان

By William May

اسماعیل بوررو مولینای کوبایی که پیش از این جایی در رنکینگ کشتی فرنگی جهان نداشت، با قهرمانی در مسابقات جهانی آمریکا جهش چشمگیری داشت و به صدر جدول کشتی گیران 59 کیلوگرم صعود کرد.

قهرمان سه دوره پان آمریکن 6 مسابقه اش در وزن 59 کیلوگرم مسابقات جهانی را با پیروزی پشت سر گذاشت و در فینال روشن بایراموف دارنده دو مدال نقره المپیک از آذربایجان را ضربه کرد تا عنوان نخست جهان و همچنین عنوان نخست رنکینگ جهانی در وزن 59 کیلوگرم فرنگی را بدست آورد.

در وزن غیر المپیکی 80 کیلوگرم نیز سلجوق جبی از ترکیه به اولین قهرمانی اش پس از سال 2010 رسید تا با کسب سومین مدال طلای جهانش پنج پله صعود داشت و به صدر جدول رسید. جبی برای قهرمانی جهان، در یک چهارم نهایی از سد یوگنی سالیف قهرمان بازیهای اروپایی از روسیه که پیش از این صدرنشین رنکینگ بود، گذشت.

شش نفر برتر هر وزن در مسابقات جهانی لاس وگاس، به صورت اتوماتیک در رده اول تا ششم رنکینگ اوزان خود قرار گرفتند و نفرات هفتم تا بیستم نیز بر اساس عملکردشان در مسابقات جهانی و همچنین عملکرد 12 ماهه شان تعیین شدند.

 

66 کیلوگرم

1- فرانک استابلر(آلمان)- قهرمان جهان (5)

2- ریو هان سو (کره جنوبی)- نایب قهرمان جهان(3)

3- داوور استفانک(صربستان) نفر سوم جهان(1)

4- آرتم سورکوف(روسیه)- نفر سوم جهان(4)

5- میگران آروتونیان(ارمنستان)- نفر دوم بازیهای اروپایی

6- تارک عزیز بنایسا (الجزایر)- قهرمان بازیهای آفریقا

7- تاماش لورینچ(مجارستان)- قهرمان جام پیتلاسینسکی (2)

8- دومینیک اتلینگر(کرواسی)- نفر سوم بازیهای اروپایی(7)

9- شماگی بولکوادزه(گرجستان)- نفر سوم وهبی امره (خارج از رنکینگ)

10- ماتیوژ برناتک (لهستان)- نفر سوم پیتلاسینسکی (10)

11- استوان لوای (اسلواکی)- نفر سوم بازیهای اروپایی (9)

12- حسن علی یف (آذربایجان)- نفر سوم بازیهای اروپایی (8)

13- دمئو ژادرایف (قزاقستان)- نفر سوم آسیا (16)

14- برایس سادوریس (آمریکا)- نفر دوم بازیهای پان امریکن (خارج از رنکینگ)

15- دنیس دمیانکوف (اوکراین)- نفر اول جام تختی(12)

16- دانیل کاتاراگا (مولداوی)- نفر اول بازیهای اروپایی زیر 23 سال

17- وویلیکسیس ریواس اسپینوزا (ونزوئلا)- قهرمان بازیهای پان آمریکن (15)

18- عبدالصمد اوگورلو (ترکیه)- نفر سوم جایزه بزرگ اسپانیا (17)

19- میگوئل مارتینز پالاسیوس (کوبا) نفر سوم بازیهای پان امریکن (19)

20- کونستانتین استاس (بلغارستان)- قهرمان نیکولای پتروف (18)

 

75 کیلوگرم

1- رومن ولاسوف (روسیه)- قهرمان جهان (3)

2- مار مادسن (دانمارک)- نفر دوم جهان (11)

3- آندرو بیسک (آمریکا) – نفر سوم جهان (14)

4- دوژان کارتیکوف (قزاقستان)- نفر سوم جهان (خارج از رنکینگ)

5- الوین مرسلیف (آذربایجان) – قهرمان بازیهای اروپایی (4)

6- سعید عبدولی (ایران)- نفر پنجم جهان (خارج از رنکینگ)

7- کیم هیون وو (کره جنوبی) – قهرمان آسیا (1)

8- آرسن جلفالکیان (ارمنستان)- قهرمان نیکلای پتروف (2)

9- پیتر باچی (مجارستان)- قهرمان جایزه بزرگ مجارستان

10- آتابک عزیزبکوف (قرقیزستان) – نفر دوم آسیا (خارج از رنکینگ)

11- بوزو استارچویچ (کرواسی) – نفر دوم پیتلاسینسکی (8)

12- ویکتور نمس (صربستان)- نفر دوم بازیهای اروپایی (5)

13- چنگیز لابازانوف (روسیه) – نفر سوم بازیهای اروپایی (6)

14- زورابی داتوناشویلی (گرجستان)- نفر سوم وهبی امره (7)

15- ایلی کوجوچار (رومانی)- نفر دوم جایزه بزرگ مجارستان (خارج از رنکینگ)

16- دمیتری پیشکوف (اوکراین) – نفر سوم بازیهای اروپایی (10)

17- پیام بویری (ایران)- نفر سوم آسیا (13)

18- خوان آنخل اسکوبار (مکزیک)- نفر سوم پان آمریکن (17)

19- ایگور بسلیگا (مولداوی)- نفر سوم جام کورنینو

20- پاسکال ایسل (آلمان)- نفر پنجم بازیهای اروپایی (خارج از رنکینگ)

 

85 کیلوگرم

1- ژان بلنیوک (اوکراین)- نفر اول جهان (2)

2- رستم آساکالوف (ازبکستان) – نفر دوم جهان (12)

3- حبیب الله اخلاقی (ایران)- نفر سوم جهان (3)

4- سامان طهماسبی (آذربایجان)- نفر سوم جهان (خارج از رنکینگ)

5- ویکتور لورینس (مجارستان)- نفر دوم پیتلاسینسکی (4)

6- رامی هیتانیمی (فنلاند)- نفر پنجم جهان (خارج از رنکینگ)

7- دیوید چاکوتادزه (روسیه)- نفر اول بازیهای اروپایی (1)

8- دامیان یانیکوفسکی (لهستان)- نفر دوم جایزه بزرگ پاریس (خارج از رنکینگ)

9- رامسین عزیزسیر (آلمان)- نفر سوم بازیهای اروپایی (5)

10- متهان بشار (ترکیه)- نفر سوم بازیهای اروپایی (6)

11- نناد زوگاج (کرواسی)- نفر پنجم بازیهای اروپایی (18)

12- نورسلطان تورسینوف (قزاقستان)- نفر دوم آسیا (20)

13- اسلام عباس اف (آذربایجان)- نفر سوم جایزه بزرگ پاریس (7)

14- ماکسیم مانوکیان (ارمنستان)- نفر دوم نیکلا پتروف (8)

15- الکسی میشین (روسیه)- نفر اول پیتلاسینسکی (9)

16- آمر هروستانوویچ (اتریش)- نفر دوازدهم جهان (خارج از رنکینگ)

17- ملونین نومونوی (فرانسه)- نفر سوم بازیهای اروپایی (10)

18- دنیس کودلا (آلمان)- نفر سوم پیتلاسینسکی (11)

19- دورین پیروان (رومانی)- قهرمان جام کورنینو (خارج از رنکینگ)

20- کریستوفر یوهانسون (سوئد)- نفر دوم جایزه بزرگ مجارستان (14)

 

130 کیلوگرم

1- رضا کایالپ (ترکیه) قهرمان جهان (2)

2- میاین لوپز (کوبا)- نفر دوم جهان (1)

3- بلال ماخوف (روسیه)- نفر سوم جهان (6)

4- الکساندر چرنتسکی (اوکراین)- نفر سوم جهان (خارج از رنکینگ)

5- صباح شریعتی (آذربایجان)- نفر دوم بازیهای اروپایی (10)

6- روبرت اسمیت (آمریکا)- نفر سوم پان آمریکن (18)

7- هیکی نابی (استونی)- نفر سوم بازیهای اروپایی (4)

8- مراد رامونوف (قرقیزستان)- نفر سوم وهبی امره (خارج از رنکینگ)

9- بالیت لام (مجارستان)- نفر دوم جایزه بزرگ مجارستان (8)

10- مهدی علیاری (ایران) قهرمان آسیا ( ششم در وزن 98)

11- ادوارد پاپ (آلمان)- نفر سوم جام کورنینو (خارج از رنکینگ)

12- نورماخان تینالیف (قزاقستان)- قهرمان آسیا (5)

13- منگ کیانگ (چین)- قهرمان پیتلاسینسکی (7)

14- یوهان مگنوس ائورن (سوئد)- نفر اول جام نوردیک (3)

15- سرگئی سمنوف (روسیه) قهرمان زیر 23 سال بازیهای اروپایی (9)

16- یوسف چوگوشویلی (بلاروس)- نفر سوم بازیهای اروپایی (16)

17- کیم یونگ مین (کره جنوبی)- نفر دوم جایزه بزرگ اسپانیا (17)

18- کریستین جان (آلمان)- نفر دوم پیتلاسینسکی (11)

19- میندوگاس میزگایتیس (لیتوانی)- نفر پنجم جایزه بزرگ مجارستان (خارج از رنکینگ)

20- یاکوبی کاجایا (گرجستان)- نفر پنجم بازیهای اروپایی (خارج از رنکینگ)

75kg – Doszhan KARTIKOV (KAZ) made his world championship debut memorable with upset wins over world champions KIM Hyeon-Woo (KOR) and Arsen JULFALKYAN (ARM).

The only world champion to avoid being upset by Kartikov was Roman VLASOV (RUS), who defeated Kartikov in the semifinals on his way to reclaiming the crown he lost in 2013.

1. Roman VLASOV (RUS) – World No.1 (3)
2. Mark MADSEN (DEN) – World No.2 (11)
3. Andrew BISEK (USA) – World No.3 (14
4. Doszhan KARTIKOV (KAZ) – World No.3 (nr)
5. Elvin MURSALIYEV (AZE) – European Games No.1 (4)
6. Saeid Mourad ABDVALI (IRI) – World No.5 (nr)
7. KIM Hyeon-Woo (KOR) – Asia No.1 (1)
8. Arsen JULFALAKYAN (ARM) – Nikola Petrov No.1 (2)
9. Peter BACSI (HUN) – Hungarian GP No.1 ([email protected])
10. Atabek AZISBEKOV (KGZ) – Asia No.2 (nr)
11. Bozo STARCEVIC (CRO) – Pytlasinski No.2 (8)
12. Viktor NEMES (SRB) – European Games No.2 (5)
13. Chingiz LABAZANOV (RUS) – European Games No.3 (6)
14. Zurabi DATUNASHVILI (GEO) – Vehbi Emre No.3 (7)
15. Ilie COJOCARI (ROU) – Hungarian GP No.2 (nr)
16. Dmitri PYSHKOV (UKR) – European Games No.3 (10)
17. Payam BOUYERI PAYANI (IRI) – Asia No.3 (13)
18. Juan Angel ESCOBAR (MEX) – Pan Am Games No.3 (17)
19. Igor BESLEAGA (MDA) – Ion Corneanu No.3 ([email protected])
20. Pascal EISELE (GER) – European Games No.5 (nr)

80kg – European under-23 winner Lasha GOBADZE (GEO) shakes up the category with a fall over European Games gold medalist Evgeni SALEEV (RUS) in the quarterfinals and continues on for a bronze medal.
 
1. Selcuk CEBI (TUR) – World No.1 (6)
2. Viktor SASUNOVSKI (BLR) – World No.2 (5)
3. Lasha GOBADZE (GEO) – World No.3 (7)
4. Yousef GHADERIAN (IRI) – World No.3 (9)
5. Ashkat DILMUKHAMEDOV (KAZ) – Vehbi Emre No.3 (17)
6. Samat SHIRDAKOV (KGZ) – World No.5 (nr)
7. Evgeni SALEEV (RUS) – European Games No.1 (1)
8. Rafik HUSEYNOV (AZE) – European Games No.2 (2)
9. Laszlo SZABO (HUN) – Hungarian GP No.2 ([email protected])
10. Aleksander SHYSHMAN (UKR) – Zagreb Open No.3 (11)
11. Daniel ALEKSANDROV (BUL) – European Games No.3 (4)
12. Florian NEUMAIER (GER) – Ion Corneanu No.2 ([email protected])
13. Eduard SARGSYAN (ARM) – Spanish GP No.1 (10)
14. Petar BALO (SRB) – Ion Corneanu No.3 (nr)
15. AISHAN Aishan (CHN) – Pytlasinski No.3 (15)
16. Aslan ATEM (TUR) – Vehbi Emre No.1 (8)
17. Dogan GOKTAS (TUR) – Spanish GP No.3 (12)
18. Patrick MARTINEZ (USA) – Spanish GP No.5 (nr)
19. Julius MATUZEVICIUS (LTU) – Paris GP No.5 (19)
20. Pavel POWADA (CZE) – Ljubomir Ivanovic No.5 (nr)

85kg – Asian Games gold medalist Rustam ASSAKALOV (UZB) notched three falls on his way to the championship final, including a first-round triumph over defending champion Melonin NOUMONVI (FRA).
 
1. Zhan BELENYUK (UKR) – World No.1 (2)
2. Rustam ASSAKALOV (UZB) – World No.2 (12)
3. Habibollah AKHLAGHI (IRI) – World No.3 (3)
4. Hasan Saman TAHMASEBI (AZE) – World No.3 (nr)
5. Viktor LORINCZ (HUN) – Pytlasinski No.2 (4)
6. Rami HIETANIEMI (FIN) – World No.5 (nr)
7. David CHAKVETADZE (RUS) – European Games No.1 (1)
8. Damian JANIKOWSKI (POL) – Paris GP No.2 (nr)
9. Ramsin AZIZSIR (GER) – European Games No.3 (5)
10. Metehan BASAR (TUR) – European Games No.3 (6)
11. Nenad ZUGAJ (CRO) – European Games No.5 (18)
12. Nursultan TURSYNOV (KAZ) – Asia No.2 (20)
13. Islam ABBASOV (AZE) – Paris GP No.3 (7)
14. Maksim MANUKYAN (ARM) – Nikola Petrov No.2 (8)
15. Alexej MISHIN (RUS) – Pytlasinski No.1 (9)
16. Amer HRUSTANOVIC (AUT) – World No.12 (nr)
17. Melonin NOUMONVI (FRA) – European Games No.3 (10)
18. Denis KUDLA (GER) – Pytlasinski No.3 (11)
19. Dorin PIRVAN (ROU) – Ion Corneanu No.1 (nr)
20. Kristoffer JOHANSSON (SWE) – Hungarian GP No.2 (14)

98kg – Defending world champion Artur ALEKSANYAN (ARM) wrapped up three technical falls in the early bouts and then defeated London 2012 gold medalist Ghasem REZAEI (IRI), 3-0, for his second world title.

1. Artur ALEKSANYAN (ARM) – World No.1 (1)
2. Ghasem REZAEI (IRI) – World No.2 (3)
3. Islam MAGOMEDOV (RUS) – World No.3 (2)
4. Dimitri TIMCHENKO (UKR) – World No.3 (5)
5. Alin ALEXUC-CIURARIU (ROU) – Hungarian GP No.3
6. Elis GURI (BUL) – World No.5 (nr)
7. XIAO Di (CHN) – Asia No.2 (17)
8. Cenk ILDEM (TUR) – European Games No.3 (4)
9. Marthin Hamlet NIELSEN (NOR) – Spanish GP No.2 (15)
10. Peter OEHLER (GER) – Pytlasinski No.2 (12)
11. Villius LAURINAITIS (LTU) – Paris GP No.3 (nr)
12. Daigoro TIMONCINI (ITA) – Hungarian GP No.2 (9)
13. Balasz KISS (HUN) – Hungarian GP No.1 (20)
14. Yasmany LUGO CABRERA (CUB) – Pan Am Games No.1 (nr)
15. Kevin CASTILLO (HON) – Pan Am Games No.2 (nr)
16. Caylor WILLIAMS (USA) – Schultz Memorial No.2 (nr)
17. Leokratis KESIDIS (GRE) – Olympia No.2 (nr)
18. Orkhan NURIEV (AZE) – Paris GP No.3 (7)
19. Timofej DEYNICHENKO (BLR) – Hungarian GP No.3 (8)
20. Ardo ARUSAAR (EST) – Paris GP No.1 (16)

130kg – Riza KAYAALP (TUR) defeated Mijain LOPEZ NUNEZ (CUB) for the second time in four years for the world title. Kayaalp won his first crown in 2011 before the hometown crowd in Istanbul.

1. Riza KAYAALP (TUR) – World No.1 (2)
2. Mijain LOPEZ NUNEZ (CUB) – World No.2 (1)
3. Beylal MAKHOV (RUS) – World No.3 (6)
4. Aleksander CHERNETSKI (UKR) – World No.3 (nr)
5. Sabah SHARIATI (AZE) – European Games No.2 (10)
6. Robert SMITH (USA) – Pan Am Games No.3 (18)
7. Heiki NABI (EST) – European Games No.3 (4)
8. Murat RAMONOV (KGZ) – Vehbi Emre No.3 (nr)
9. Balint LAM (HUN) – Hungarian GP No.2 (8)
10. Mahdi ALIYARI FEYZABADI (IRI) – Asia No.1 ([email protected])
11. Eduard POPP (GER) – Ion Corneanu No.3 (nr)
12. Nurmakhan TINALIEV (KAZ) – Asia No.1 (5)
13. MENG Qiang (CHN) – Pytlasinski No.1 (7)
14. Johan Magnus EUREN (SWE) – Nordic No.1 (3)
15. Sergey SEMENOV (RUS) – European U23 No.1 (9)
16. Iosif CHUGOSHVILI (BLR) – European Games No.3 (16)
17. KIM Yong-Min (KOR) – Spanish GP No.2 (17)
18. Christian JOHN (GER) – Pytlasinski No.2 (11)
19. Mindaugas MIZGAITIS (LTU) – Hungarian GP No.5 (nr)
20. Iakobi KAJAIA (GEO) – European Games No.5 (nr) 

ژان بلنیوک از اوکراین و رضا کایالپ از ترکیه که در رده دوم اوزان 85 و 130 کیلوگرم قرار داشتند با قهرمانی در رقابتهای جهانی عنوان نخست رنکینگ را به خود اختصاص دادند و این در حالی بود که رومن ولاسوف قهرمان المپیک لندن از روسیه، پس از سال 2011 بار دیگر قهرمان جهان شد و از رده سوم به صدر رنکینگ وزن 75 کیلوگرم رفت.

در 66 کیلوگرم نیز فرانک استابلر آلمانی که در رده پنجم رنکینگ بود، در نیمه نهایی داوور استفانک قهرمان سال 2014 جهان از صربستان را در نیمه نهایی برد و در فینال هم از سد ریو هان سو قهرمان سال 2013 جهان از کره جنوبی گذشت.

 

اعداد داخل پرانتز رنکینگ ماه قبل کشتی گیران است.

59 کیلوگرم

1- اسماعیل بوررو مولینا (کوبا)- قهرمان جهان (خارج از رنکینگ)

2- روشن بایراموف (آذربایجان)- نفر دوم جهان (خارج از رنکینگ)

3- یون وون چول (کره جنوبی)- نفر سوم جهان (6)

4- آلمات کبیسپایف (قزاقستان)- نفر سوم جهان(خارج از رنکینگ)

5- سوسلان دائوروف (بلاروس)- نفر دوم بازیهای اروپایی(7)

6- آرسن ارالیف (قرقیزستان)- نفر سوم آسیا (خارج از رنکینگ)

7- ایوو آنگلوف (بلغارستان)- قهرمان نیکولای پتروف (2)

8- المرات تاسمرادوف(ازبکستان)- نفر اول آسیا(3)

9- کیم سئونگ هاک(کره جنوبی)- نفر سوم گرند پری اسپانیا(خارج از رنکینگ)

10- استپان ماریانیان(روسیه)- نفر اول بازیهای اروپایی(4)

11- استیگ آندره برگ(نروژ)- نفر سوم جایزه بزرگ مجارستان(11)

12- المان مختاروف(آذربایجان)- نفر سوم بازیهای اروپایی(5)

13- تاریک بلمدنی(فرانسه)- نفر سوم بازیهای اروپایی(8)

14- رومن آمویان(ارمنستان)- نفر پنجم بازیهای اروپایی(خارج از رنکینگ)

15- ویکتور سیوبانو(مولداوی)- قهرمان بازیهای اروپایی زیر 23 سال(9)

16- آندره مونتانو(اکوادور)- قهرمان بازیهای پان آمریکن(14)

17- علی سوتو ماسیاس(مکزیک)- نفر دوم بازیهای اروپایی(15)

18- شینوبو اوتا(ژاپن)- قهرمان جایزه بزرگ مجارستان(16)

19- اسپنسر مانگو(آمریکا)- نفر سوم بازیهای پان آمریکن(13)

20- حیثم فهمی(مصر)- قهرمان آفریقا(خارج از رنکینگ)

 

71 کیلوگرم

1- رسول چونایف (اذربایجان)- قهرمان جهان (1)

2- آرمن واردانیان (اوکراین) – نفر دوم جهان (خارج از رنکینگ)

3- آدام کوراک (روسیه)- نفر سوم جهان (خارج از رنکینگ)

4- زاکاریاس تالروث (سوئد)- نفر سوم جهان (19)

5- ماتیاژ ماش (آلمان)- نفر دوم پیتلاسینسکی (14)

6- تیمور بردیف (بلاروس)- نفر پنجم جهان (خارج از رنکینگ)

7- جاستین لستر (آمریکا)- نفر هشتم جهان (خارج از رنکینگ)

8- یونس اوزل (ترکیه)- نفر دوم وهبی امره (8)

9- بالینت کورپاسی (مجارستان)- نفر دوم بازیهای اروپایی(3)

10- افشین بیابانگرد (ایران)- قهرمان نیکولای پتروف (2)

11- دارخان بای احمدوف (قزاقستان)- نفر دوم کاپ قزاقستان (خارج از رنکینگ)

12- کایرات توگولبایف (قرقیزستان)- نفر هفتم جهان (خارج از رنکینگ)

13- رامین طاهری (ایران)- نفر اول آسیا (4)

14- ساچینو داویتایا (گرجستان)- نفر سوم بازیهای اروپایی زیر 23 سال (9)

15- دانیل یانچیچ (کرواسی)- قهرمان جایزه بزرگ مجارستان (خارج از رنکینگ)

16- وارشام بورانیان (ارمنستان)- قهرمان جایزه بزرگ اسپانیا (14)

17- ژانگ ری دونگ (چین)- نفر سوم آسیا (11)

18- پیتر کارلسن (نروژ)- نفر دوم جایزه بزرگ اسپانیا (12)

19- اسویلن کاستادینوف (بلغارستان)- نفر پنجم بازیهای اروپایی (20)

20- اکرم بوجملین (الجزایر)- نفر سوم بازیهای آفریقا (خارج از رنکینگ)

 

80 کیلوگرم

1- سلجوق جبی‌(ترکیه)- نفر اول جهان (6)

2- ویکتور ساسونوفسکی (بلاروس)- نفر دوم جهان (5)

3- لاشا گوبادزه (گرجستان)- نفر سوم جهان (7)

4- یوسف قادریان (ایران)- نفر سوم جهان (9)

5- آشکات دیلموخ آمدوف (قزاقستان)- نفر سوم وهبی امره (17)

6- صمد شیرداکوف (قرقیزستان)- نفر پنجم جهان (خارج از رنکینگ)

7- یوگنی سالیف (روسیه)- نفر اول بازیهای اروپایی (1)

8- رفیق حسین اف (آذربایجان)- نفر دوم بازیهای اروپایی (2)

9- لاسلو سابو (مجارستان)- نفر دوم جایزه بزرگ مجارستان

10- الکساندر شیشمان (اوکراین)- نفر سوم مسابقات زاگرب (11)

11- دانیل الکساندروف (بلغارستان)- نفر سوم بازیهای اروپایی (4)

12- فلورین نیومایر (آلمان)- قهرمان جام کورنینو

13- ادوارد سرگسیان (ارمنستان) – قهرمان جایزه بزرگ اسپانیا (10)

14- پتار بالو (صربستان)- نفر سوم جام کورنینو (خارج از رنکینگ)

15- آیشان آیشان (چین) – نفر سوم پیتلاسینسکی (15)

16- اصلان آتم (ترکیه)- نفر اول وهبی امره (8)

17- دوغان گوکتاش (ترکیه)- نفر سوم جایزه بزرگ اسپانیا (12)

18- پاتریک مارتینز (آمریکا)- نفر پنجم جایزه بزرگ اسپانیا (خارج از رنکینگ)

19- جولیوس ماتوزویسیوس (لیتوانی)- نفر پنجم جایزه بزرگ پاریس (19)

20- پاول پوادا (چک)- نفر پنجم جام ایوانوویچ (خارج از رنکینگ)

 

98 کیلوگرم

1- آرتور الکسانیان (ارمنستان)- قهرمان جهان (1)

2- قاسم رضایی (ایران)- نفر دوم جهان (3)

3- اسلام ماگومداف (روسیه)- نفر سوم جهان (2)

4- دیمیتری تیمچنکو (اوکراین)- نفر سوم جهان (5)

5- آلین الکسوج (رومانی)- نفر سوم جایزه بزرگ مجارستان

6- الیس گوری (بلغارستان)- نفر پنجم جهان (خارج از رنکینگ)

7- ژیائو دی (چین) – نفر دوم آسیا (17)

8- جنک ایلدم (ترکیه)- نفر سوم بازیهای اروپایی (4)

9- مارتین هملت نیلسن (نروژ)- نفر دوم جایزه بزرگ اسپانیا (15)

10- پیتر اوهلر (آلمان)- نفر دوم پیتلاسینسکی (12)

11- ویلیوس لارینایتیس (لیتوانی)- نفر سوم جایزه بزرگ پاریس (خارج از رنکینگ)

12- دایگورو تیمونجینی (ایتالیا)- نفر دوم جایزه بزرگ اسپانیا (9)

13- بالاس کیس (مجارستان)- قهرمان جایزه بزرگ مجارستان (20)

14- یاسمانی کابررا (کوبا)- قهرمان پان آمریکن (خارج از رنکینگ)

15- کوین کاستیلو (هندوراس)- نفر دوم پان آمریکن (خارج از رنکینگ)

16- کایلور ویلیامز (آمریکا)- نفر دوم جام شولتز (خارج از رنکینگ)

17- لئوکراتیس کسیدیس (یونان)- نفر دوم جام المپیا (خارج از رنکینگ)

18- اورهان نوریف (آذربایجان)- نفر سوم جایزه بزرگ پاریس (7)

19- تیموفی دینیچنکو (بلاروس)- نفر سوم جایزه بزرگ (8)

20- آردو آروسار (استونی)- قهرمان جایزه بزرگ پاریس (16)