صعود گاتسالوف و رامونوف به صدر رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی

By William May

سوسلان رامونوف و حاجی مراد گاتسالوف از روسیه به صدر رنکینگ اوزان خود در رده بندی پایان ماه فوریه اتحادیه جهانی کشتی رسیدند.

رامونوف اخیرا موفق شد فرانک چامیزو قهرمان جهان از ایتالیا را با نتیجه 8-7 در فینال جام مدوید شکست دهد و از رده پنجم به جایگاه نخست وزن 65 کیلوگرم صعود کند.

همچنین حاجی مراد گاتسالوف دارنده 5 طلای جهان از روسیه در جام مدوید موفق شد کایل اسنایدر قهرمان جهان از آمریکا را مغلوب کند و سپس در نیمه نهایی عبدالسلام گادیسوف نفر دوم جهان و ملی پوش روسیه را 3-1 برد تا با قهرمانی در این رقابتها به صدر رنکینگ 97 کیلوگرم رود.

صعود 15 پله ای گاتسالوف در رنکینگ، بیشترین صعود در این ماه بود ضمن اینکه میثم نصیری از ایران با قهرمانی در وزن 65 کیلوگرم آسیا 13 پله صعود کرد و به رده هفتم رسید تا پس از گاتسالوف بیشترین صعود را در رنکینگ این ماه اتحادیه جهانی داشته باشد.

رده بندی برترین های کشتی جهان و جایگاه ماه قبل آنها نیز به ترتیب زیر است.

 

57 کیلوگرم

1- ولادمیر خینچیگاشویلی (گرجستان)-  نفر اول جهان (1)

2- حسن رحیمی (ایران)- نفر دوم جهان (2)

3- ویکتور لبدوف (روسیه)- نفر سوم جهان (3)

4- جونگ هاک جین (کره شمالی)- نفر پنجم جهان و دوم آسیا (6)

5- اسماعیل موسوکائف (روسیه)- قهرمان فینال جایزه بزرگ (4)

6- بخبایار اردنبات (مغولستان)- نفر دوم فینال جایزه بزرگ (5)

7- آرتاس سانا (قزاقستان)- نفر پنجم جهان (7)

8- یولیس بونه رودریگز (کوبا)- قهرمان پان آمریکن (7)

9- رضا اطری (ایران)- قهرمان جایزه بزرگ فرانسه و مدوید (17)

10- گئورگی وانگلوف (بلغارستان)- نفر سوم دانکلوف (9)

11- یونس سرمستی (یران)- قهرمان جام تختی (10)

12- رستم آمپار (روسیه) – نفر سوم جام یاریگین (12)

13- دامدینبازار تسوگباتار (مغولستان)- نفر دوم یاشاردوغو (خارج از رنکینگ)

14- سلیمان آتلی (ترکیه)- قهرمان یاشاردوغو (خارج از رنکینگ)

15- تومار ساندیپ (هند)- قهرمان آسیا (خارج از رنکینگ)

16- آرتیوم گبکوف (روسیه) – نفر سوم یاریگین (14)

17- گاجی مراد رشیداف (روسیه)- نفر سوم یاریگین (14)

18- سام هیزوینکل (آمریکا)- قهرمان پان امریکن (خارج از رنکینگ)

19- آدام دیاتا (سنگال) – قهرمان جام آل آفریکن (18)

20- سزار آکگول (ترکیه)- نفر سوم بازیهای اروپایی (17)

 

 

61 کیلوگرم

1- حاجی علی اف (آذربایجان)- قهرمان جهان (1)

2- ولادمیر دوبوف (بلغارستان)- نفر سوم جهان (3)

3- الکساندر بوگوموئف (روسیه)- قهرمان بازیهای اروپایی (4)

4- واسیل شوپتار (اوکراین)- نفر سوم جهان (5)

5- دولت نیازبکوف (قزاقستان)- قهرمان آسیا (15)

6- بهنام احسانپور (ایران)- قهرمان جام تختی (10)

7- نومین باتبولد (مغولستان)- نفر دوم جهان (2)

8- نیورگون اسکریابین (روسیه)- قهرمان یاریگین (7)

9- امام آجیف (روسیه)- نفر دوم یاریگین (8)

10- ماساکازو کاموئی (ژاپن)- نفر پنجم جهان (9)

11- احمد چاکایف (روسیه) – نفر سوم یاریگین (11)

12- بخان گویگریف (روسیه)- نفر دوم جام مدوید (19)

13- مهران نصیری (ایران)- قهرمان تورنمنت اوکراین (خارج از رنکینگ)

14- بکا لومتادزه (گرجستان)- نفر دوم بازیهای اروپایی (10)

15- بارجانگ بارجانگ (هند)- نفر پنجم جهان (12)

16- ایمان صادقی (ایران)- نفر دوم جایزه بزرگ باکو (14)

17- ولودیا فرانگولیان (ارمنستان)- قهرمان جام مدوید (17)

18- جمال اوتارسلطانوف (روسیه)- قهرمان یاشاردوغو (13)

19- مرشید موتالیموف (روسیه)- نفر پنجم یاریگین (16)

20- کلمن اسکات (آمریکا)- قهرمان پان امریکن (خارج از رنکینگ)

 

65 کیلوگرم

1- سوسلان رامونوف (روسیه)- قهرمان جام مدوید (5)

2- فرانک چامیزو (ایتالیا)- قهرمان جهان و نفر دوم جام مدوید (1)

3- اختیار نوروزاف (ازبکستان)- نفر دوم جهان (2)

4- سید احمد محمدی (ایران)- نفر سوم جهان (3)

5- طغرل عسگروف (آذربایجان)- قهرمان بازیهای اروپایی (4)

6- ماگومد قربان علی‌یف (روسیه)- قهرمان جایزه بزرگ باکو (6)

7- میثم نصیری (ایران)- قهرمان جام تختی و قهرمان آسیا (20)

8- باتچولون باتمانگای (مغولستان)- قهرمان یاشار دوغو (خارج از رنکینگ)

9- ماگومد مراد گاجیف (لهستان)- قهرمان دان کلوف در 70 کیلو (9)

10- فرانکلین گومز ماتوس (پورتوریکو)- قهرمان دان کلوف (10)

11- الیاس بکبولاتوف (روسیه)- قهرمان جام یاریگین (8)

12- لوگان اشتیبر (آمریکا)- نفر دوم جایزه بزرگ باکو و نفر سوم مدوید (17)

13- مانداخناران گانزوریگ (مغولستان)- نفر سوم یاریگین (7)

14- آلیبگاجی امیف (روسیه)- نفر سوم یاریگین (11)

15- بوریسلاو نواچکوف (بلغارستان)- نایب قهرمان دان کلوف (12)

16- مصطفی کایا (ترکیه)- نفر سوم بازیهای اروپایی و نفر دوم یاشار دوغو(18)

17- برنت متکالف (آمریکا)- قهرمان پان آمریکن (13)

18- آنتونی مونترو چیرینوس (ونزوئلا)- قهرمان پان آمریکن (خارج از رنکینگ)

19- گئورگ بوکور (رومانی)- نفر سوم یاشار دوغو (15)

20- آندری کویاتکوفسکی (اوکراین)- قهرمان تورنمنت اوکراین (خارج از رنکینگ)

 

 70 کیلوگرم

1- ماگومد رسول گازی ماگومداف (روسیه)- قهرمان جهان (1)

2-  یاکوب گور (ترکیه)- نفر سوم جهان (3)

3- جیمز گرین (آمریکا)- نفر سوم جهان (4)

4- اسرائیل کاسوموف (روسیه)- قهرمان یاریگین (7)

5- عظمت نوریکوف (بلاروس)- قهرمان جام مدوید (7)

6- یوگنی ندیلکو (مولداوی)- قهرمان دان کلوف (8)

7- میروسلاو کایروف (بلغارستان)- نفر سوم جام دان کلوف (9)

8- زائوربک سیداکوف (روسیه)- قهرمان یاریگین (10)

9- گاجی مراد عمروف (آذربایجان)- دوم یاشار دوغو (خارج از رنکینگ)

10- زورابی یاکوباشویلی (گرجستان)- قهرمان مدوید (خارج از رنکینگ)

11- آرون پیکو (امریکا)- نفر سوم مدوید (خارج از رنکینگ)

12- حبیب ماگومداف (روسیه)- نفر سوم مدوید (خارج از رنکینگ)

13- دیوید تلاشادزه (گرجستان)- نفر هفتم جهان (11)

14- نورلان بکژانوف (قزاقستان)- نفر دوم آسیا (خارج از رنکینگ)

15- آدام باتیروف (بحرین)- قهرمان آسیا (خارج از آسیا)

16- محمد نادری (ایران)- دوم اسیا (خارج از رنکینگ)

17- خوسی سویونچف (روسیه)- نفر دوم یاریگین (13)

18- رسول ارسان علی اف (نفر سوم یاریگین)- (14)

19- فرانک مولینارو (آمریکا)- قهرمان پان آمریکن (21)

20- بویانجاو باتزوریگ (مغولستان)- نفر سوم آسیا (خارج از رنکینگ)

 

 

74 کیلوگرم

1- جردن باروز (آمریکا)- قهرمان جهان (1)

2- آنوار گدویف (روسیه)- نفر سوم جهان (2)

3- ختیک تسابولوف (روسیه)- قهرمان مدوید (9)

4- اونوربات پروجاو (مغولستان)- نفر دوم جهان (3)

5- ناراسینگ یاداو (هند)- نفر سوم جهان (4)

6- لیوان لوپز آزکوی (کوبا)- نفر سوم پان آمریکن (7)

7- زلیمخان حاجیف (فرانسه)- نفر پنجم جهان و دوم یاشاردوغو (6)

8- حسن یزدانی (ایران)- دوم مدوید (2 در 70 کیلو)

9-  سونر دمیرتاش (ترکیه)- نفر دوم بازیهای اروپایی و سوم مدوید (12)

10- رشید قربان اف (ازبکستان)- نفر سوم مدوید (11)

11- بکزود عبدالرحمانوف (ازبکستان)- قهرمان جایزه بزرگ باکو (6 در 70 کیلو)

12- علیرضا قاسمی (ایران)- قهرمان زیلکوفسکی (5)

13- جومبر کلاشویلی (گرجستان)- نفر سوم بازیهای اروپایی (8)

14- جبرئیل حسن اف (آذربایجان)- قهرمان جایزه بزرگ باکو (13)

15- علی شعبان اف (بلاروس)- قهرمان جایزه بزرگ پاریس (10)

16- مصطفی حسین خانی (ایران)- قهرمان جام تختی و قهرمان آسیا (16)

17- يائور ماکیف (روسیه) قهرمان یاریگین (14)

18- مسلم دادایف (روسیه)- نفر دوم یاریگین (15)

19-  پیمان یاراحمدی (ایران)- نفر سوم جام تختی و قهرمان اوکراین(20)

20- کارلوس مندز (کلمبیا) نفر دوم پان آمریکن (خارج از رنکینگ)

 

86 کیلوگرم

1- عبدالرشید سعدالله یف (روسیه)- قهرمان جهان (1)

2- سلیم یاشار (ترکیه)- نفر دوم جهان (2)

3- ساندرو آمیناشویلی (گرجستان)- نفر سوم جهان (4)

4- علیرضا کریمی (ایران)- نفر سوم جهان (3)

5- شامیل کودای ماگومداف(روسیه)- قهرمان یاریگین  (11)

6- دارن کوروگلیف (روسیه)- قهرمان جام کانایف (10)

7- احسان لشگری (ایارن)- قهرمان جام تختی و قهرمان آسیا (9)

8- اورگودول اویتومن (مغولستان)- دوم آسیا (13)

9- ابراگیم آلداتوف (اوکراین)- نفر هفتم جهان و قهرمان تورنمنت اوکراین (10)

10- الکساندر گوستیف (آذربایجان)- قهرمان جایزه بزرگ باکو و قهرمان یاشاردوغو(14)

11- رینری سالاس پرز (کوبا)- دوم پان آمریکن (12)

12- نورماگومد گاجیف (آذربایجان)- نفر دوم جایزه بزرگ باکو و قهرمان مدوید (18)

13- ماگومد حاجی خاتیف (آذربایجان)- نفر پنجم جهان (7)

14- میهایل گانف (بلغارستان)- نفر پنجم جهان (8)

15- اصلان کاخیدزه (قزاقستان)- نفر سوم آسیا (خارج از رنکینگ)

16- گامزات عثمانوف (اذربایجان)- نفر سوم یاشاردوغو (خارج از رنکینگ)

17- داتو مارساگیشویلی (گرجستان)- نفر سوم مدوید (خارج از رنکینگ)

18- پیوتر یانولوف (مولداوی)- نفر دوم بازیهای اروپایی (15)

19- رادوسلاو مارسینکویچ (لهستان)- نفر سوم بازیهای اروپایی (16)

20-  آرسن علی موسی لالیف (روسیه)- نفر دوم یاریگین (17)

 

97 کیلوگرم

1- حاجی مراد گاتسالوف (روسیه)- قهرمان ارتشهای جهان و قهرمان مدوید(16)

2- کایل اسنایدر (آمریکا)- قهرمان جهان و سوم مدوید(1)

3- عبدالسلام گادیسوف (روسیه)- نفر دوم جهان (2)

4- ختاگ گازیموف (آذربایجان)- نفر سوم جهان (3)

5- الیزبار اودیکادزه (گرجستان)- قهرمان جایزه بزرگ باکو (4)

6- پاولو اولینیک (اوکراین)- نفر سوم جهان (5)

7- والری آندریتسف (اوکراین)- نفر سوم بازیهای اروپایی و قهرمان تورنمنت اوکراین (9)

8- رضا یزدانی (ایران)- قهرمان جام تختی و قهرمان آسیا (14)

9- دورجخاند خودربولگا (مغولستان)- نفر دوم جایزه بزرگ پاریس و دوم یاشار دوغو (15)

10- شریف شریف اف (آذربایجان)- نفر دوم جایزه بزرگ باکو (6)

11- خوزه دیاز روبرتی (ونزوئلا)- قهرمان جایزه بزرگ پاریس و قهرمان پان آمریکن(12)

12- عباس طحان (ایران)- نفر پنجم جهان و نفر سوم جایزه بزرگ پاریس(7)

13- رادوسلاو باران (لهستان) قهرمان جام علی اف (8)

14- آنزور بولتوکایف (روسیه)- قهرمان یاریگین (10)

15- جیکوب وارنر (آمریکا)- نفر دوم یاریگین (11)

16- ماگومد موسایف (قرقیزستاتن)- نفر دوم آسیا (15)

17- ایوان یانکوفسکی (بلاروس)- نفر دوم مدوید (خارج از رنکینگ)

18- ادلان ابراگیموف (نفر سوم یاریگین (17)

19- جیمز برگمن (آمریکا)- قهرمان جام شولتز (18)

20- فاتح یاشارلی (ترکیه)- قهرمان یاشاردوغو (خارج از رنکینگ)

 

125 کیلوگرم

1- طاها آکگول (ترکیه)- قهرمان جهان (1)

2- گنو پتریاشویلی (گرجستان)- نفر سوم جهان و قهرمان مدوید (3)

3- جمال الدین ماگومداف (آذربایجان)- نفر دوم جهان (2)

4- پرویز هادی (ایران)- قهرمان جام تختی و قهرمان آسیا (6)

5- بلال ماخوف (روسیه)- نفر سوم جهان (4)

6- لوان بریانیدزه (ارمنستان)- نفر پنجم جهان (5)

7- کمیل قاسمی (ایران)- قهرمان جایزه بزرگ پاریس (7)

8- جارگالسایخان چولونبات (مغولستان)- نفر پنجم جهان (8)

9- دنگ ژی وی (چین) – قهرمان دان کلوف (9)

10- دولیت شابانبای (قزاقستان) دوم آسیا (20)

11- آیال لازاریف (قرقیزستان)- سوم آسیا (11)

12- ولادیسلاو بایتسائف (روسیه)- قهرمان یاریگین (13)

13- آنزور خیرزیف (روسیه)- نفر سوم یاریگین (14)

14- آلن زاسیف (اوکراین)- قهرمان تورنمنت اوکراین (18)

15-  الکسی شیماروف (بلاروس)- نفر دوم بازیهای اروپایی (10)

16- مرادین کوشکوف (روسیه)- قهرمان جام غدیراف (11)

17- لوییس ویونس (ونزوئلا)- نفر دوم جایزه بزرگ پاریس (15)

18- ترول دلاگنف (آمریکا)- نفر سوم جایزه بزرگ پاریس (16)

19- سعید گامیدوف (اذربایجان)- نفر دوم مدوید (خارج از رنکینگ)

20- دومینیک برادلی (امریکا)- قهرمان پان آمریکن (خارج از رنکینگ)

Also in February, Bahrain saw its first wrestler gain a place in the international rankings after former Russian national team member Adam BATIROV (BRN) won the 70kg title at the Asian Championships.

Batirov, who last wrestled for Russia at the 2011 world championships, joins the 70kg rankings at No.15.

Wrestlers in the rankings are listed by name, country code, most notable or most recent result over the last 12 months, and their position in the previous rankings.

57kg – Paris Grand Prix titlist Reza ATRANAGHARCHI (IRI) added the Medved Prizes crown to his resume to vault from No.17 to ninth in the rankings.

Top-ranked Vladimir KHINCHEGASHVILI (GEO) was tripped up by 2013 world champion Bekhan GOGEREEV (RUS), 6-6, in the 61kg semifinals in Minsk but remains freestyle’s top bantamweight.

1. Vladimir KHINCHEGASHVILI (GEO) – World No.1 (1)
2. Hassan RAHIMI (IRI) – World No.2 (2)
3. Viktor LEBEDEV (RUS) – World No.3 (3)
4. JONG Hak-Jin (PRK) – Asia No.2 (6)
5. Ismail MUSUKAEV (RUS) – GGP Final No.1 (4)
6. ERDENEBAT Bekhbayar (MGL) – GGP Final No.2 (5)
7. Artas SANAA (KAZ) – World No.5 (7)
8. Yowlys BONNE RODRIGUEZ (CUB) – Pan American Games No.1 (8)
9. Reza ATRANAGHARCHI (IRI) – Medved Prizes No.1 (17)
10. Georgi VANGELOV (BUL) – Dan Kolov No.3 (9)
11. Younes SARMASTIDIZAJI (IRI) – Takhti Cup No.1 (10)
12. Rustam AMPAR (RUS) – Yarygin GP No.2 (12)
13. DAMDINBAZAR Tsogtbaatar (MGL) – Yasar Dogu No.2 (not ranked)
14. Suleyman ATLI (TUR) – Yasar Dogu No.1 (nr)
15. Tomar SANDEEP (IND) – Asia No.1 (nr)
16. Artyom GEBEKOV (RUS) – Yarygin GP No.3 (14)
17. Gadshimurad RASHIDOV (RUS) – Yarygin GP No.3 (11)
18. Sam HAZEWINKEL (USA) – Pan America No.1 (nr)
19. Adama DIATTA (SEN) – All-African Games No.1 (18)
20. Sezer AKGUL (TUR) – European Games No.3 (17)

61kg – Defending champion Daulet NIYAZBEKOV (KAZ) cruises to the Asian championships crown to vault from No.15 to fifth in the rankings while London 2012 bronze medalist Coleman SCOTT (USA) breezed through three wins for the Pan American crown and No.20 in the rankings.

1. Haji ALIEV (AZE) – World No.1 (1)
2. Vladimir DUBOV (BUL) – World No.3 (3)
3. Aleksander BOGOMOEV (RUS) – Yarygin GP [email protected] (4)
4. Vasyl SHUPTAR (UKR) – World No.3 (5)
5. Daulet NIYAZBEKOV (KAZ) – Asia No.1 (15)
6. Behnam EHSANPOOR (IRI) – Takhti Cup No.1 (6)
7. BATBOLD Nomin (MGL) – World No.2 (2)
8. Nyurgun SKRYABIN (RUS) – Yarygin GP No.1 (7)
9. Imam ADZHIEV (RUS) – Yarygin GP No.2 (8)
10. Masakazu KAMOI (JPN) – World No.5 (9)
11. Akhmed CHAKAEV (RUS) – Yarygin GP No.3 (11)
12. Bekhan GOIGEREEV (RUS) – Medved Prizes No.2 (19)
13. Mehran NASIRIFRANCHALI (IRI) – Ukraine Int’l No.1 (nr)
14. Beka LOMTADZE (GEO) – European Games No.2 (10)
15. Bajrang BAJRANG (IND) – World No.5 (12)
16. Iman SADEGHIKOUKANDEH (IRI) – GPP Final No.2 (14)
17. Volodya FRANGULYAN (ARM) – Ukraine Int’l (17)
18. Dyamal OTARSULTANOV (RUS) – GGP Final No.5 (13)
19. Murshid MUTALIMOV (RUS) – Yarygin GP No.5 (16)
20. Coleman SCOTT (USA) – Pan American No.1 (nr)

65kg – Soslan RAMONOV (RUS) won the duel of world champions at the Medved Prizes to reclaim the top spot at 65kg over Frank CHAMIZO (ITA), while BATCHULUUN Batmagnai (MGL) sandwiched the Yasar Dogu crown between bronze medals at the Paris Grand Prix and Asian championships to leap from unranked to No.8.

1. Soslan RAMONOV (RUS) – Medved Prizes No.1 (5)
2. Frank CHAMIZO (ITA) – Medved Prizes No.2 (1)
3. Ikhtiyor NAVRUZOV (UZB) – World No.2 (2)
4. Sayed Ahmad MOHAMMADI (IRI) – World No.3 (3)
5. Togrul ASGAROV (AZE) – European Games No.1 (4)
6. Magomed KURBANALIEV (RUS) – GGP Final No.1 (6)
7. Meysam NASIRI (IRI) – Asia No.1 (20)
8. BATCHULUUN Batmagnai (MGL) – Yasar Dogu No.1 (nr)
9. Magomedmurad GADZHIEV (POL) – Dan Kolov [email protected] (12)
10. Franklin GOMEZ MATOS (PUR) – Dan Kolov No.1 (10)
11. Ilyas BEKBULATOV (RUS) – Yarygin GP No.5 (8)
12. Logan STIEBER (USA) – Medved Prizes No.3 (17)
13. GANZORIG Mandakhnaran (MGL) – Yarygin GP No.3 (7)
14. Alibeggadzhi EMEEV (RUS) – Yarygin GP No.3 (11)
15. Borislav NOVACHKOV (BUL) – Dan Kolov No.2 (12)
16. Mustafa KAYA (TUR) – Yasar Dogu No.2 (18)
17. Brent METCALF (USA) – Pan Am Games No.1 (13)
18. Anthony MONTERO CHIRINOS (VEN) – Pan America No.1 (nr)
19. George BUCUR (ROU) – Yasar Dogu No.3 (15)
20. Andrey KVIATKOVSKI (UKR) – Ukraine Int’l No.1 (nr)

70kg – Former national team member for Russia Adam BATIROV (BRN) gave Bahrain its first-ever international wrestling champion at the Asian Championships in Bangkok to join the rankings at No.15.

1. Magomedrasul GAZIMAGOMEDOV (RUS) – World No.1 (1)
2. Yakup GOR (TUR) – World No.3 (3)
3. James GREEN (USA) – World No.3 (4)
4. Israil KASUMOV (RUS) – Yarygin GP No.1 (5)
5. Azamat NURIKOV (BLR) – Medved Prizes No.3 (7)
6. Evgheni NEDEALCO (MDA) – Dan Kolov No.1 (8)
7. Miroslav KIROV (BUL) – Dan Kolov No.3 (9)
8. Zaurbek SIDAKOV (RUS) – Yarygin GP No.1 (10)
9. Gadjimurad OMAROV (AZE) – Yasar Dogu No.2 (nr)
10. Zurabi IAKOBASHVILI (GEO) – Medved Prizes No.1 (nr)
11. Aaron PICO (USA) – Medved Prizes No.3 (nr)
12. Khabib MAGOMEDOV (RUS) – Medved Prizes No.3 (nr)
13. David TLASHADZE (GEO) – Kunaev Int’l No.1 (11)
14. Nurlan BEKZHANOV (KAZ) – Asia No.2 (nr)
15. Adam BATIROV (BRN) – Asia No.1 (nr)
16. Muhammad NADERI – Takhti Cup No.1 (nr)
17. Khusey SUYUNCHEV (RUS) – Yarygin GP No.2 (13)
18. Rasul ARSANALIEV (RUS) – Yarygin GP No.3 (14)
19. Frank MOLINARO (USA) – Pan America No.1 (21)
20. BUYANJAV Batzorig (MGL) – Asia No.3 (nr)

74kg – Khetik TSABOLOV (RUS), the 70kg world champion in 2014, climbs six rungs to No.3 with a win at the Medved Prizes while the runner-up in Minsk, Hassan YAZDANI CHARATI (IRI) moves from the second position at 70kg to No.8 as a welterweight.

1. Jordan BURROUGHS (USA) – World No.1 (1)
2. Aniuar GEDUEV (RUS) – World No.3 (2)
3. Khetik TSABOLOV (RUS) – Medved Prizes No.1 (9)
4. PUREVJAV Unurbat (MGL) – World No.2 (3)
5. Narasingh YADAV (IND) – World No.3 (4)
6. Livan LOPEZ AZCUY (CUB) – Pan America No.1 (7)
7. Zelimkhan KHADJIEV (FRA) – Yasar Dogu No.2 (6)
8. Hassan YAZDANI CHARATI (IRI) – Medved Prizes No.2 ([email protected])
9. Soner DEMIRTAS (TUR) – Medved Prizes No.3 (12)
10. Rashid KURBANOV (UZB) – Medved Prizes No.3 (11)
11. Bekzod ABDURAKHMANOV (UZB) – GGP Final No.1 ([email protected])
12. Alireza GHASEMI (IRI) – Ziolkowski No.1 (5)
13. Jumber KVELASHVILI (GEO) – European Games No.3 (8)
14. Yabrail HASANOV (AZE) – GGP Final No.1 (13)
15. Ali SHABANOV (BLR) – Paris GP No.1 (10)
16. Moustafa HOSSEINKHANI (IRI) – Asia No.1 (16)
17. Zaur MAKIEV (RUS) – Yarygin GP No.1 (14)
18. Muslim DADAEV (RUS) – Yarygin GP No.2 (15)
19. Peyman YARAHMADI (IRI) – Ukraine Int’l (20)
20. Carlos IZQUIERDO MENDEZ (COL) – Pan America No.2 (nr)

86kg – World and Olympic Games bronze medalist Ehsan LASHGARI (IRI) won the Asian title in Bangkok to climb to No.7 in the rankings while 2013 world champion Ibragim ALDATOV (UKR) won at home to improve to No.9.

1. Abdulrashid SADULAEV (RUS) – World No.1 (1)
2. Selim YASAR (TUR) – World No.2 (2)
3. Sandro AMINASHVILI (GEO) – World No.3 (3)
4. Alireza KARIMIMACHIANI (IRI) – World No.3 (4)
5. Shamil KUDIYAMAGOMEDOV (RUS) – Yarygin GP No.1 (5)
6. Dauren KURUGLIEV (RUS) – Yarygin No.3 (6)
7. Ehsan LASHGARI (IRI) – Asia No.1 (9)
8. ORGODOL Uitumen (MGL) – Asia No.2 (13)
9. Ibragim ALDATOV (UKR) – Ukraine Int’l No.1 (10)
10. Aleksander GOSTIEV (AZE) – Yasar Dogu No.1 (14)
11. Reineris SALAS PEREZ (CUB) – Pan America No.2 (12)
12. Nurmagomed GADZHIEV (AZE) – Medved Prizes No.1 (18)
13. Magomedhadshi KHATIEV (AZE) – World No.5 (7)
14. Mikhail GANEV (BUL) – World No.5 (8)
15. Azlan KAKHIDZE (KAZ) – Asia No.3 (nr
16. Gamzat OSMANOV (AZE) – Yasar Dogu No.3 (nr)
17. Dato MARSAGISHVILI (GEO) – Medved Prizes No.3 (nr)
18. Piotr IANULOV (MDA) – European Games No.2 (15)
19. Radoslaw MARCINKIEWICZ (POL) – European Games No.3 (16)
20. Arsenali MUSALALIEV (RUS) – Yarygin GP No.2 (17)

97kg – Khadshimourad GATSALOV (RUS) knocked off the two latest heavyweight world champions at the Medved Prizes and vaults from No.16 all the way to the top of the rankings at 97kg. A fourth world champion, Reza YAZDANI (IRI) won the Asia crown in Bangkok to climb from 14th to No.8.

1. Khadshimourad GATSALOV (RUS) – Medved Prizes No.1 (16)
2. Kyle SNYDER (USA) – Medved Prizes No.3 (1)
3. Abdusalam GADISOV (RUS) – World No.2 (2)
4. Khetag GAZUMOV (AZE) – World No.3 (3)
5. Elizbar ODIKADZE (GEO) – GGP Final No.1 (4)
6. Pavlo OLIYNIK (UKR) – World No.3 (5)
7. Valeri ANDRIITSEV (UKR) – Ukraine Int’l No.1 (9)
8. Reza YAZDANI (IRI) – Asia No.1 (14)
9. DORJKHAND Khuderbulga (MGL) – Yasar Dogu No.2 (15)
10. Sharif SHARIFOV (AZE) – GGP Final No.2 (6)
11. Jose DIAZ ROBERTTI (VEN) – Pan America No.1 (12)
12. Abbas TAHAN (IRI) – Paris GP No.3 (7)
13. Radoslaw BARAN (POL) – Dan Kolov No.1 (8)
14. Anzor BOLTUKAEV (RUS) – Yarygin GP No.1 (10)
15. Jakob VARNER (USA) – Yarygin GP No.2 (11)
16. Magomed MUSAEV (KGZ) – Asia No.2 (15)
17. Ivan YANKOUSKI (BLR) – Medved Prizes No.2 (nr)
18. Adlan IBRAGIMOV (RUS) – Yarygin GP No.3 (17)
19. James BERGMAN (USA) – Schultz Memorial No.1 (18)
20. Fatih YASARLI (TUR) – Yasar Dogu No.1 (nr)

125kg – World bronze medalist Geno PETRIASHVILI (GEO) stopped 2014 world runner-up Komeil GHASEMI (IRI) in the semifinals of the Medved Prizes to climb to No.2 in the rankings, while Ghasemi’s rival Parviz HADI (IRI) was winning his fourth Asian title to edged up to No.4.  Paris Grand Prix winner Ghasemi remains at No.7.

1. Taha AKGUL (TUR) – World No.1 (1)
2. Geno PETRIASHVILI (GEO) – Medved Prizes No.1 (3)
3. Jamalladin MAGOMEDOV (AZE) – World No.2 (2)
4. Parviz HADI (IRI) – Asia No.1 (6)
5. Beylal MAKHOV (RUS) – World No.3 (4)
6. Levan BERIANIDZE (ARM) – World No.5 (5)
7. Komeil GHASEMI (IRI) – Paris GP No.1 (7)
8. JARGALSAIKHAN Chuluunbat (MGL) – Paris GP No.3 (8)
9. DENG Zhiwei (CHN) – Dan Kolov No.1 (9)
10. Daulet SHABANBAY (KAZ) – Asia No.2 (20)
11. Aiaal LAZAREV (KGZ) – Asia No.3 (11)
12. Vladislav BAITSAEV (RUS) – Yarygin GP No.1 (13)
13. Anzor KHIRZIEV (RUS) – Yarygin GP No.3 (14)
14. Alen ZASEEV (UKR) – Ukraine Int’l No.1 (18)
15. Aleksey SHEMAROV (BLR) – European Games No.2 (10)
16. Muradin KUSHKHOV (RUS) – Ramzan Kadyrov No.1 (11)
17. Luis VIVENES (VEN) – Paris GP No.2 (15)
18. Tervel DLAGNEV (USA) – Paris GP No.3 (16)
19. Said GAMIDOV (AZE) – Medved Prizes No.2 (nr)
20. Dominique BRADLEY (USA) – Pan America No.1 (nr)