بازپس گیری رتبه نخست 60 کیلوگرم رنکینگ کشتی زنان توسط پترا اولی

By William May

پترا اولی نایب قهرمان وزن 58 کیلوگرم کشتی زنان جهان از فنلاند با اولین قهرمانی اش در اروپا، صدر رنکینگ وزن غیر المپیکی 60 کیلوگرم را پس گرفت.

اولی که در مسابقات جهانی سال قبل در لاس وگاس برای فنلاند سهمیه المپیک وزن 58 کیلوگرم را گرفت، پس از آن به وزن 60 کیلوگرم رفت و برای چهارمین بار قهرمان مسابقات اوپن کلیپان شد و سپس در ماه مارس به قهرمانی اروپا رسید.

در مسابقات اروپایی ریگا، اولی موفق شد کشتی های یک چهارم و نیمه نهایی خود را با ضربه فنی پشت سر بگذارد و سپس مقابل اوکسانا هرهرل قهرمان جهان از اوکراین به برتری 8-2 رسید تا جای او را در صدر رنکینگ وزن 60 کیلوگرم جهان بگیرد.

اولی که در ماه ژوئن 22 ساله می شود 4 طلای اروپا را در کارنامه دارد و سال قبل هم قهرمان زیر 23 سال اروپا شد.

55 کیلوگرم

1- هلن مارولیس (آمریکا)- قهرمان جهان (1)

2- ایرینا اولوگنوا (روسیه)- نفر دوم جهان (2)

3- تاتیانا کیت (اوکراین)- نفر سوم جهان و قهرمان تورنمنت اوکراین(3)

4- پانگ کیان یو (چین)- قهرمان آسیا (4)

5- زالینا سیداکوا (بلاروس)- قهرمان جام مدوید (7)

6- اولنا کرمزر (اوکراین)- قهرمان زیر 23 سال اروپا (خارج از رنکینگ)

7- کاتسیارینا هانچار (بلاروس)- دوم مدوید (8)

8- الکساندرا آندریوا (روسیه)- دوم زیر 23 سال اروپا (خارج از رنکینگ)

9- رامونا گالامبوس (مجارستان)- سوم اروپا (خارج از رنکینگ)

10- نادشا ترتیاکوا (روسیه)- قهرمان یاریگین (6)

 

 

58 کیلوگرم

1- کائوری ایچو (ژاپن)- قهرمان جهان (1)

2- یوهانا ماتسون (سوئد)- قهرمان اوپن کلیپان (4)

3- الیف یسیلیرماک (ترکیه)- نفر سوم جهان (3)

4- ژاکلین رنتریا کاستیلو (کلمبیا)- قهرمان پان آمریکا (5)

5- یولیا راتکویچ (آذربایجان)- نفر سوم جهان و سوم تورنمنت اوکراین (6)

6- آیسولو تینیبکوا (قرقیزستان)- قهرمان آسیا (7)

7- ناتالیا سینیشین (آذربایجان)- قهرمان اروپا (9 در 55 کیلو)

8- گریس بولن (نروژ)- دوم اروپا (17)

9- پورودورج ارخون (مغولستان)- دوم گزینتشی آسیا (10 در 55 کیلو)

10- آییم آبدیلدینا (قزاقستان)- نفر دوم آسیا (8)

 

 

60 کیلوگرم

1- پترا اولی (فنلاند)- قهرمان اروپا (2 در 58 کیلو)

2- اوکسانا هرهل (اوکراین)- قهرمان جهان (1)

3- یولیا پرونتسویچ (روسیه)- قهرمان یاریگین (6)

4- سوخی تسرنچیمد (مغولستان)- نفر دوم جهان (3)

5- آناستاسیا هوچوک (بلاروس)- دوم اوپن کلیپان (خارج از رنکینگ)

6- ژانان مانولوا (بلغارستان)- نفر سوم جهان (2)

7- ورونیکا ایوانوا (بلاروس)- قهرمان جام مدوید (5)

8- لی جاینس (آمریکا)- نفر سوم جهان (4)

9- تاتیانا اوملچنکو (آذربایجان)- قهرمان زیر 23 سال اروپا (19)

10- آنجلینا لیساک (اوکراین)- دوم زیر 23 سال اروپا (17)

48kg – Medved Prizes titlist Jyldyz ESHIMOVA (KAZ) won the Asia qualifying tourney in Astana to join the rankings at No.5 while European Games silver medalist Elitsa YANKOVA (BUL) returned to competition with a bronze medal at the European championships for No.9.
 
1. Mariya STADNYK (AZE) – World No.2 (1)
2. SUN Yanan (CHN) – Asia No.1 (2)
3. Eri TOSAKA (JPN) – Asia No.3 (3)
4. Maryna MARKEVICH (BLR) – Europe No.3 (18)
5. Jyldyz ESHIMOVA (KAZ) – Asia OG Qualifier No.1 (Not ranked)
6. Valentina ISLAMOVA (RUS) – Rio Test Event No.2 (4)
7. Jasmine MIAN (CAN) – Klippan Open No.2 (5)
8. Alina VUC (ROU) – Europe No.2 (nr)
9. Elitsa YANKOVA (BUL) – Europe No.3 (nr)
10. Li Hui (CHN) – World No.5 (9)
11. Victoria ANTHONY (USA) – Klippan Open No.1 (8)
12. Evin DEMIRHAN (TUR) – European U23 No.1 (20)
13. Carolina CASTILLO HIDALGO (COL) – Pan Am OG Qualifier No.1 (13)
14. Patricia BERMUDEZ (ARG) – Pan Am OG Qualifier No.2 (11)
15. VU Thi Hang (VIE) – Asia OG Qualifier No.2 (nr)
16. Jessica BLASZKA (NED) – World No.3 (6)
17. Genevieve MORRISON (CAN) – World No.3 (7)
18. Yuki IRIE (JPN) – Yarygin GP No.1 (10)
19. Natalya PULKOVSKA (UKR) – Dan Kolov No.2 (12)
20. Iwona MATKOWSKA (POL) – Klippan Open No.3 (17)

53kg – Irina KURACHKINA (BLR), runner-up one year ago at the European under-23 tourney, stopped former European champion Yulia KHAVALDZHY (UKR) in the round of 16 in Riga and ended up winning the silver medal to join the rankings at No.7.

1. Saori YOSHIDA (JPN) – World No.1 (1)
2. Sofia MATTSSON (SWE) – Europe No.1 (2)
3. Odunayo ADEKUOROYE (NGR) – World No.3 (3)
4. ZHONG Xuechun (CHN) – Rio Test Event No.1 (4)
5. JONG Myong-Suk (PRK) – World No.3 (6)
6. Katarzyna KRAWCZYK (POL) – Klippan No.3 (7)
7. Irina KURACHKINA (BLR) – Europe No.2 (nr)
8. Angela DOROGAN (AZE) – Ukraine Int’l No.3 (5)
9. Nadeshda SHUSHKO (BLR) – Klippan Open No.1 (9)
10. Mayu MUKAIDA (JPN) – Klippan Open No.2 (10)
11. Yulia KHAVALDZHY (UKR) – Europe No.3 (nr)
12. Natalya MALYSHEVA (RUS) – European U23 No1 (11)
13. Liliya HORISHNA (UKR) – European U23 No.2 (nr)
14. Iulia LEORDA (MDA) – Medved Prizes No.2 (11)
15. Lyubov SALNIKOV (RUS) – Yarygin GP No.1 (8)
16. Betzabeth ARGUELLO (VEN) – Pan Am OG Qualifier No.2 (15)
17. ERDENECHIMEG Sumiya (MGL) – Asia OG Qualifier No.1 (14)
18. Jillian GALLAYS (CAN) – Pan Am OG Qualifier No.1 (nr)
19. Isabelle SAMBOU (SEN) – Africa No.1 (nr)
20. DAVAASUKH Otgontsetseg (MGL) – Asia No.1 (nr)

55kg – Junior world silver medalist Olena KREMNER (UKR) rolled to the European under-23 crown with a fall and a pair of technical falls to join the rankings at No.6. Ramona GALAMBOS (HUN), only fifth in the U23s, grabbed a bronze medal in Riga with a pair of wins in repechage for No.9.

1. Helen MAROULIS (USA) – World No.1 (1)
2. Irina OLOGONOVA (RUS) – Europe No.1 (2)
3. Tatyana KIT (UKR) – Europe No.2 (3)
4. PANG Qianyu (CHN) – Asia No.1 (4)
5. Zalina SIDAKOVA (BLR) – Medved Prizes No.1 (7)
6. Olena KREMZER (UKR) – European U23 No.1 (nr)
7. Katsiaryna HANCHAR (BLR) – Medved Prizes No.2 (8)
8. Aleksandra ANDREEVA (RUS) – European U23 No.2 (nr)
9. Ramona GALAMBOS (HUN) – Europe No.3 (nr)
10. Nadeshda TRETYAKOVA (RUS) – Yarygin No.1 (6)
11. Roksana ZASINA (POL) – Europe No.3 (nr)
12. Bediha GUN (TUR) – Yasar Dogu No.2 (15)
13. Samantha STEWART (CAN) – Pan America No.1 (12)
14. Sarah HILDEBRANDT (USA) – Klippan Open No.2 (13)
15. Evelina NIKOLOVA (BUL) – World No.3 (5)
16. DAVAASUKH Otgontsetseg (MGL) – Asia No.1 (14)
17. Giulia OLIVEIRA (BRA) – Pan America No.2 (17)
18. Alyona KOLESNIK (AZE) – GGP Final No.5 (18)
19. Rim AYARI (TUN) – Africa No.2 (nr)
20. Joseph ESSOMBE TAIKO (CMR) – Africa No.1

58kg – With world silver medalist Petra OLLI (FIN) moving up to 60kg, Johanna MATTSSON (SWE) takes over No.2 with a win at the Klippan Open. Meanwhile, Grace BULLEN (NOR) bounds from 17th to No.8 with a silver medal in Riga.

1. Kaori ICHO (JPN) – World No.1 (1)
2. Johanna MATTSSON (SWE) – Klippan Open No.1 (4)
3. Elif Jale YESILIRMAK (TUR) – World No.3 (3)
4. Jackeline RENTERIA CASTILLO (COL) – Pan America No.1 (5)
5. Yulia RATKEVICH (AZE) – Europe [email protected] (6)
6. Aisuluu TYNYBEKOVA (KGZ) – Asia No.1 (7)
7. Natalya SINISHIN (AZE) – Europe No.1 ([email protected])
8. Grace BULLEN (NOR) – Europe No.2 (17)
9. PUREVDORJ Orkhon (MGL) – Asia OG Qualifier No.2 ([email protected])
10. Aiym ABDILDINA (KAZ) – Asia No.2 (8)
11. Lyubov OVCHAROVA (RUS) – Klippan Open No.2 (9)
12. Mimi HRISTOVA (BUL) – Europe No.3 (11)
13. Anna VASILENKO (UKR) – Europe No.3 ([email protected])
14. Emese BARKA (HUN) – Klippan Open No.3 (10)
15. Kelsey CAMPBELL (USA) – Pan America No.1 (12)
16. Yaquelin ESTORNELL (CUB) – Pan America No.2 (13)
17. Michelle FAZZARI (CAN) – Pan Am OG Qualifier No.1 (15)
18. BAATARJAV Shoovdor (MGL) – Mongolia Open No.3 (18)
19. Joice SILVA (BRA) – Pan Am OG Qualifier No.2 (nr)
20. Marwa AMRI (TUN) – Africa No.1 ([email protected])

60kg – Ukraine transplant Tatyana OMELCHENKO (AZE) won her first title for Azerbaijan at the European U23s, reversing a loss six weeks earlier to Anzhelina LYSAK (UKR). Omelchenko leaps 10 places to No.9, while Lysak follows at No.10.

1. Petra OLLI (FIN) – Europe No.1 ([email protected])
2. Oksana HERHEL (UKR) – World No.1 (1)
3. Yulia PRONTSEVICH (RUS) – Yarygin No.1 (6)
4. SUKHEE Tserenchimed (MGL) – Yarygin GP No.3 (3)
5. Anastassia HUCHOK (BLR) – Klippan Open No.2 (nr)
6. Dzhanan MANOLOVA (BUL) – Dan Kolov No.1 (2)
7. Veronika IVANOVA (BLR) – Medved Prizes No.1 (5)
8. Leigh JAYNES (USA) – Pan America No.3 (4)
9. Tatyana OMELCHENKO (AZE) – European U23 No.1 (19)
10. Anzhelina LYSAK (UKR) – European U23 No.2 (17)
11. Gabriella SLEISZ (HUN) – Ukraine Int’l No.2 (18)
12. LUO Xiaojuan (CHN) – GGP Final No.1 (7)
13. Ayaulaylm KASYMOVA (KAZ) – Medved Prizes No.2 (9)
14. Ayaka Ito (JPN) – Asia No.2 (10)
15. HAN Yingyan (CHN) – Asia No.1 (11)
16. Irina NETREBA (AZE) – Ukraine Int’l No.5 (8)
17. Janet SOVERO NINO (PER) – Pan America No.2 (13)
18. Therese PERSSON (SWE) – European U23 No.3 (20)
19. Hela RIABI (TUN) – Africa No.1 (nr)
20. Hafize SAHIN (TUR) – Yasar Dogu No.1 (15)

63kg – Twenty-year-old WANG Xiaoqian (CHN) won the Olympic Games qualifying tourney in Astana to improve to No.8 in the rankings, while Ekaterina LARIONOVA (KAZ) finished in second before the hometown fans to climb two rungs to No.12.
 
1. SORONZONBOLD Battsetseg (MGL) – World No.1 (1)
2. Risako KAWAI (JPN) – Asia No.1 (2)
3. Anastasija GRIGORJEVA (LAT) – Europe No.1 (4)
4. Yulia TKACH (UKR) – Europe No.2 (3)
5. Maria MAMASHUK (BLR) – Medved Prizes No.1 (6)
6. Marianna SASTIN (HUN) – Europe No.3 (8)
7. Danielle LAPPAGE (CAN) – Klippan Open No.3 (6)
8. WANG Xiaoqian (CHN) – Asia OG Qualifier No.1 (11)
9. Katherine VIDIAUX LOPEZ (CUB) - Pan America No.3 (9)
10. Inna TRAZHUKOVA (RUS) – Europe No.3 (12)
11. Taybe YUSEIN (BUL) – Dan Kolov No.2 (7)
12. Ekaterina LARIONOVA (KAZ) – Medved Prizes No.2 (14)
13. Lais OLIVEIRA (BRA) – Pan America No.1 (15)
14. Valeria LAZINSKAYA (RUS) – GGP Final No.3 (10)
15. Braxton STONE (CAN) – World No.5 (13)
16. Monica MICHALIK (POL) – Klippan No.5 (16)
17. Erin CLODGO (USA) – Pan Am OG Qualifier No.1 (20)
18. Kriszte INCZE (ROU) – Yasar Dogu No.2 (18)
19. Blessing OBORUDUDU (NGR) – All-Africa Games No.1 (19)
20. Oluwafunmilayo ADENIYI (NGR) – Africa No.1 (nr)

69kg – Asia silver medalist Elmira SYZDYKOVA (KAZ), who narrowly missed qualifying for Rio 2016 in Las Vegas, came up with four wins in Astana to punch her ticket to the Olympic Games and improve to eighth in the rankings.

CHEN Wen-ling (TPE) joins the rankings at No.20 with three wins in Astana following a loss to Syzdykova and will be the first wrestler representing Chinese Taipei at the Olympic Games since 1988.
 
1. ZHOU Feng (CHN) – Rio Test Event No.1 (1)
2. Natalia VOROBIEVA (RUS) – Rio Test Event No.3 (2)
3. Aline FOCKEN (GER) – Paris GP No.1 (3)
4. Alina MAKHINYA (UKR) – Europe No.3 (5)
5. Sara DOSHO (JPN) – Asia No.1 (6)
6. Jenny FRANSSON (SWE) – GGP Final No.2 (4)
7. Dorothy YEATS (CAN) – Rio Test Event No.2 (7)
8. Elmira SYZDYKOVA (KAZ) – Asia No.2 (9)
9. Elena PIROZHKOVA (USA) – Pan America No.1 (8)
10. Masako FURUICHI (JPN) – Klippan Open No.1 (10)
11. Ilana KRATYSH (ISR) – Europe No.2 (15)
12. Buse TOSUN (TUR) – European U23 No.1 (17/63)
13. Tatyana KOLESNIKOVA-MOROZOVA (RUS) – Medved Prizes No.1 (13)
14. Agnieszka WIESZCZEK-KORDUS (POL) – Klippan Open No.3 (11)
15. OCHIRBAT Nasanburmaa (MGL) – Mongolian Open No.3 (12)
16. Martina KUENZ (AUT) – European U23 No.3 (18)
17. Victoria BOBEVA (BUL) – Yasar Dogu No.2 (14)
18. Maria ACOSTA (VEN) – Pan America No.3 (17)
19. Yudaris RODRIGUEZ (CUB) – Pan America No.2 (19)
20. CHEN Wen-ling (TPE) – Asia OG Qualifier No.2 (nr)

75kg – Yasemin ADAR (TUR) added European champion to her growing list of achievements, lifting the Poland Open and Yasar Dogu winner 10 places to No.6 in the rankings.

1. Adeline GRAY (USA) – World No.1 (1)
2. Vasilisa MARZALIUK (BLR) – Medved Prizes No.1 (3)
3. Erica WIEBE (CAN) – Pan Am OG Qualifier No.1 (4)
4. Aline FERREIRA (BRA) – Pan America No.3 (5)
5. Epp MAE (EST) – Klippan Open No.3 (2)
6. Yasemin ADAR (TUR) – Europe No.1 (16)
7. Ekaterina BUKINA (RUS) – Klippan Open No.1 (8)
8. Andrea OLAYA GUITIERREZ (COL) – Pan America No.2 (7)
9. ZHOU Qian (CHN) – World No.2 (6)
10. Justina DISTACIO (CAN) – Pan America No.1 (11)
11. Guzel MANYUROVA (KAZ) – Medved Prizes No.2 (12)
12. Svetlana SAENKO (MDA) – Dan Kolov No.1 (11)
13. ZHANG Fengliu (CHN) – Rio Test Event No.3 (10)
14. Alla CHERKASOVA (UKR) – Europe No.3 ([email protected])
15. Rio WATARi (JPN) – Asia OG Qualifier No.1 (nr)
16. Daria OSOCKA (POL) – Paris GP No.1 (13)
17. OCHIRBAT Burmaa (MGL) – Asia No.1 (14)
18. Elena PEREPELKINA (RUS) – Yarygin GP No.2 (15)
19. BADRAKH Odonchimeg (MGL) – Yarygin GP No.1 (17)
20. Anna SCHELL (GER) – European U23 No.2 (nr)

اما در سایر اوزان، نفرات مدعی همچنان در صدر هفت وزن دیگر قرار گرفتند، از جمله قهرمانهای سه دوره المپیک یعنی سائوری یوشیدا و کائوری ایچو از ژاپن.

 

 

رده بندی برترین کشتی گیران زن جهان در پایان ماه مارس 2016

 

48 کیلوگرم

1- ماریا استادنیک (آذربایجان)- نفر دوم جهان (1)

2- سان یان یان (چین)- قهرمان مسابقات آزمایشی ریو و قهرمان آسیا (2)

3- اری توساکا (ژاپن)- قهرمان جهان  و نفر سوم آسیا (3)

4- مارینا مارکویچ (بلاروس)- نفر سوم اروپا (18)

5- ییلدیز اشیموا (قزاقستان)- نفر اول گزینشی آسیا (خارج از رنکینگ)

6- والنتینا اسلاموا (روسیه)- نفر دوم مسابقات آزمایشی ریو (4)

7- جاسمین میان (کانادا)- نفر دوم کلیپان (5)

8- آلینا ووج (رومانی)- نفر دوم اروپا (خارج از رنکینگ)

9- الیتسا یانکوا (بلغارستان)- نفر سوم اروپا (خارج از رنکینگ)

10- لی هوی (چین )- نفر پنجم جهان (9)

 

 

53 کیلوگرم

1- سائوری یوشیدا (ژاپن)- قهرمان جهان (1)

2- سوفیا ماتسون (سوئد)- نفر دوم جهان (2)

3- اودونایو آدکورویه (نیجریه)- نفر سوم جهان (3)

4- ژونگ ژه چون (چین)- قهرمان آسیا (4)

5- جونگ میونگ سوک (کره شمالی)- نفر سوم جهان (6)

6- کاتارزینا کراوزیک (لهستان)- نفر سوم جام کلیپان (7)

7- ایرینا کوراچکینا (بلاروس)- نفر دوم اروپا (خارج از رنکینگ)

8- آنجلا دوروگان (آذربایجان)- قهرمان بازیهای اروپایی (5)

9- نادشدا شوشکو (بلاروس)- قهرمان اوپن کلیپان (9)

10- مایو موکایدا (ژاپن)- نفر دوم اوپن کلیپان (10)

63 کیلوگرم

1- سورونزونبولد باتستسگ (مغولستان)- قهرمان جهان (1)

2- ریساکو کاوای (ژاپن)- نفر دوم جهان (2)

3- آناستاسیا گریگوریوا (لتونی)- قهرمان اروپا (4)

4- یولیا تکاچ (اوکراین)- قهرمان دان کلوف و دوم اروپا (3)

5- ماریا ماماشوک (بلاروس)- قهرمان جایزه بزرگ پاریس و مدوید (5)

6- ماریانا ساستین (مجارستان)- سوم اروپا (8)

7- دانیل لاپاژ (کانادا)- نفر سوم کلیپان (6)

8- وانگ ژیائو کیان (چین)- قهرمان گزینشی آسیا (11)

9- کاترین ویدیاکس لوپز (کوبا)- سوم پان امریکا (9)

10- اینا تراژوکوا (روسیه)- سوم اروپا (12)

 

 

69 کیلوگرم

1- ژو فنگ (چین)- قهرمان مسابقات آزمایشی ریو (1)

2- ناتالیا وروبیوا (روسیه)- نفر سوم مسابقات آزمایشی ریو (2)

3- آلین فوکن (آلمان)- قهرمان جایزه بزرگ پاریس (3)

4- آلینا ماخینیا (اوکراین)- سوم اروپا (5)

5- سارا دوشو (ژاپن)- نفر سوم جهان و قهرمان آسیا (6)

6- جنی فرانسون (سوئد)- نفر دوم جایزه بزرگ باکو (4)

7- دوروتی ییتس (کانادا)- دوم آزمایشی المپیک (7)

8- المیرا سیزدیکوا (قزاقستان)- دوم آسیا (9)

9- النا پیروژکوا (روسیه)- قهرمان پان آمریکا (8)

10- ماساکو فوریوچی (ژاپن)- قهرمان اوپن کلیپان (10)

 

 

 

75 کیلوگرم

1- آدلین گری (آمریکا)- قهرمان جهان (1)

2- واسیلیسا مارزالیوک (بلاروس)- نفر سوم جهان و قهرمان مدوید(3)

3- اریکا ویبه (کانادا)- قهرمان گزینشی پان آمریکا (4)

4- آلین فریرا (برزیل)- نفر سوم پان امریکا (5)

5- اپ مائه (استونی)- سوم اوپن کلیپان (2)

6- یاسمین آدار (ترکیه)- قهرمان اروپا (16)

7- اکاترینا بوکینا (روسیه)- قهرمان اوپن کلیپان (8)

8- آندرا گیتیرز (کلمبیا)- دوم پان آمریکا (7)

9- ژو کیان (چین)- نفر دوم جهان (6)

10- جاستینا دیستاسیو (کانادا)- اول پان آمریکا (11)